Kako do logopeda?

Logopedi so za otroke v predšolskem obdobju lahko zaposleni na naslednjih delovnih mestih:

1. logoped v vrtcu,
  2. logoped v zdravstvenem domu,
  3. logoped v specializiranih ustanovah.

Če otrok obiskuje vrtec, v katerem deluje logoped, se za pomoč obrnite nanj. Informacije o tem najdete na spletnih straneh vrtca (poglejte tudi pod svetovalno službo!) ali pa povprašajte vzgojiteljico. V kolikor ima vaš otrok zaradi izrazitih težav na področju govora, jezika in komunikacije odločbo, ki mu zagotavlja pomoč logopeda, ga je vrtec dolžan zagotoviti.

Za obisk logopeda v zdravstvenem domu potrebujete napotnico pediatra. Poiščite logopeda, ki deluje v vam najbližjem zdravstvenem domu, opozarjamo pa vas na daljše čakalne vrste, zato s klicem ne odlašajte.

Logopedi delujejo tudi v nekaterih specializiranih ustanovah, ki izvajajo ambulantno obravnavo zdravstvenih dejavnosti tudi za otroke brez dodatnih razvojnih težav: Zavod za gluhe in naglušne Ljubljana; Center za sluh in govor Maribor; Center za komunikacijo, sluh in govor Portorož.

Podrobneje o tem, kje vse deluje logoped, lahko preberete tukaj.